ILLUMINAE, czyli jestem wydawcą!

W okresie maja/czerwca była dość głośna zbiórka pieniędzy na wydanie książki ILLUMINAE autorstwa Jay Kristoff i Amie Kaufman . Zbiórka=zrzutka, w stylu patronite, gdzie wspieramy pewną kwotą produkcję i później otrzymujemy podziękowania – zwykle w formie materialnej. W tej akcji sprawa dotyczyła wydania książki! Chciałam kiedyś zostać producentem bądź wydawcą, więc nie mogłam tego przegapić.

Mogliśmy zostać „wydawcami” książki „Illuminae”, wspierając całą akcję kwotą pieniężną, która wynosiła tyle ile standardowa książka w księgarni (a nawet taniej). Podstawowy pakiet kosztował 29,90 i zawierał: książkę, gadżety oraz wysyłkę. Porównując do obecnej ceny na stronie wydawnictwa Moondrive, za 49,90 złotych to kupiłam w bardzo promocyjnej cenie 🙂

Tak książka przyszła do mnie zapakowana 🙂

Dlaczego ją kupiłam?

Książka posiada obwolutę w odcieniach pomarańczowo-czerwonych i wykonana jest z plastiku, chyba.  W każdym razie łatwo się ją będzie czyściło 🙂 Sama okładka jest biała z czarnymi napisami. Strony książki są odpowiednio grube by się nie gniotły przy przekładaniu kartek i atrament się nie przebijał, ale wystarczająco cienkie aby można ją było spakować do torebki.  Pakiet zawierał kilka dodatków (wszystkie widoczne na zdjęciu). Bardzo dobrej jakości czarną torbę z kolorową grafiką, która może nam służyć w wyjściu na plażę, basen czy zakupy. Do tego 2 naklejki, 2 pocztówki i zakładka do książki – widać i czuć, że nie oszczędzano na papierze ew. znaleźli taniego dostawcę 😉 Do kupna, i tym samy przeczytania, przekonała mnie narracja która nie jest ani pierwszo- czy trzecio- osobowa, nawet nie jest bezosobowa gdyż wszystkiego dowiadujemy się z notatek, maili czy zaszyfrowanych wiadomości. Nie czytałam jeszcze żadnej powieści przekazywanej w ten sposób i chciałam spróbować czegoś nowego.

Książka oraz gadżety

W pakiecie rozszerzonym, z tego co pamiętam, był jeszcze worek/plecak, ale że nie przepadam za nimi wybrałam wersję podstawową. Ceny tego pakietu niestety nie pamiętam, ale była niewiele droższa.

Jak tylko przeczytam książkę od razu dam Wam znać czy mi się podobała i pokaże Wam jej „wnętrze”, gdyż owe strony są tymi najmniej ciekawymi pod względem graficznym. Jakąś tajemnicę trzeba zachować na później, nie?

Książkę obecnie możecie kupić na stronie MOONDRIVE