Zapowiedzi lipca 2017

ZAPOWIEDZI KINOWE

Trzeba przyznać, że ostatnio nie było zbyt wiele ciekawych premier filmowych. W tym miesiącu los się do nas uśmiechnął i posuchy nie ma. Właściwie to będzie dość ciekawy miesiąc. Przedstawiam Wam moją propozycję najciekawszych zapowiedzi lipca.

Baby Driver plakat

BABY DRIVER to historia młodego chłopaka, który zawodowo jest     „szoferem” przestępców podczas ich napadów. Zyskał sławę w przestępczym świecie, dzięki  wymykaniu się policji w pięknym stylu. Na pierwszym miejscu znajduje się jednak muzyka. Wszystko się jednak zmienia gdy nasz młody kierowca się zakocha i zapragnie żyć uczciwie…

Nie spodziewajcie się jednak musicalowej wersji „Szybcy i wściekli”. Już  po trailerze widać, że będzie to coś zupełnie innego. Plakat jest zachowany w „starej” stylistce, a tytułowy Baby wygląda jak Taylor Lautner :p – niezbyt dobre ujęcie.

Przedpremierowy pokaz 5 lipca w Multikinie

Premiera: 7 lipca

 

Volta plakatVOLTA to film, po którym można spodziewać się wszystkiego. Świetna obsada, reżyseria i scenariusz należą do Juliusza Machulskiego, a film ma być kwintesencją prawdziwej komedii kryminalnej Janusza Machulskiego

„Sensacyjne zwroty akcji, doskonała intryga, oryginalne postaci oraz dialogi, które staną się kultowe – czyli Machulski w najlepszej formie.” – Multikino

Nie mogę się już doczekać kiedy obejrzę film, gdyż producenci oraz trailer obiecują nam bardzo wiele.

Premiera: 7 lipca

 

Spiderman_homecoming plakatSPIDER-MAN: HOMECOMING to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku! Filmów o tym bohaterze było już kilka w związku z czym fani, a bardziej przeciwnicy, nie mogą się doczekać by wyrazić swoją opinię o produkcji.  Nie jest to z pewnością oddzielna historia względem uniwersum, a uzupełnienie do „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. Czy naszemu bohaterowi uda się wieść normalne życie?

Przedpremierowy pokaz 5 lipca w Atlantic w Warszawie

Premiera: 14 lipca

 

Nie możemy również zapomnieć o takich produkcjach jak:

DUNKIERKA – „rozpoczyna się sceną, w której wroga armia otacza setki tysięcy Brytyjczyków i aliantów. Uwięzieni na plaży między morzem a siłami przeciwnika muszą stawić czoła niemożliwemu.”

Premiera: 21 lipca

KAPITAN MAJTAS: PIERWSZY WIELKI FILM – Film, który pokazuje dlaczego dyrektorowie szkół nie powinni podpadać swoim uczniom. Film animowany z dużą dawką humoru.

Premiera: 21 lipca

 

WOJNA O PLANETĘ MAŁP – To kolejny film gdzie ludzie zakłócają spokój małp. Trailer obiecuje nam bardzo dobry film, tak samo jak z resztą poprzedni. Mam nadzieje, że producenci nie obniżą lotów i zapewnią nam seans, z którego wyjdziemy zadowoleni.

Premiera: 28 lipca

 

ZAPOWIEDZI KSIĄŻKOWE

Papierowy księżyc

 

 

Wydawnictwo PAPIEROWY KSIĘŻYC uraczy nas w tym miesiącu wieloma ciekawymi pozycjami. Znajdziecie książki z gatunku młodzieżowego, obyczajowego przez mroczną fantastykę aż do dreszczowców.
Dla wielbicieli horrorów polecimy ARMAGEDON DZIEŃ PO DNIU. Jeśli jesteście fanami The Walking Dead to książka trafi w Wasz gust. Sprawdź jakie decyzję podejmie nasz bohater by przeżyć. „Wkrocz, jeśli masz odwagę, do tego świata. Świata nieumarłych.” Drugą pozycją jest ZABAWA W CHOWANEGO. Czy niepozorna gra czwórki przyjaciół w opuszczonym domu może się dobrze skończyć?

Dla fanów fantastyki i przygody polecamy BEZ ODKUPIENIA. Sprawdź, którzy bohaterowie potrafią sobie poradzić z urojeniami, a którzy się im poddadzą. By nie było zbyt prosto, bohaterowie książki muszą jeszcze walczyć z czasem, im silniejsze urojenie tym trudniej nad nim zapanować. MIASTO SCHODÓW to pierwsza część trylogii opowiadająca o martwych bogach, tajemniczym mieście i jej historii. Sprawdź czy Shara pokona demony miasta czy może sama im ulegnie.
Na koniec proponujemy coś młodzieżowego. BEZ SERCA to powieść młodzieżowa opowiadająca o miłości, która nie powinna mieć miejsca. Czy Cath, jedna z najbardziej pożądanych dziewcząt w królestwie, może odmówić małżeństwa Królowi Kier? Czy ulegnie wpływom rodziców, a może pójdzie za głosem własnego serca i wybierze Jesta, królewskiego błazna. WIECZNA PRAWDA to już 3 tom trylogii Podwieczność. Czy Nikki będzie mogła spokojnie żyć z Cole’m? Jakie jeszcze problemy spotkają na drodze do szczęśliwego zakończenia.

SAMOTNY WĘDROWIEC to  „romantyczna historia miłosna i mrożący krew w żyłach thriller w jednym, zabiera czytelnika w podróż pomiędzy kontynentami oraz epokami dziejów Ameryki. To monumentalna epopeja historyczna, pełna bohaterskich czynów, wyrazów lojalności, optymizmu i przejawów dobrego serca, będąca swoistą odą do amerykańskiego snu.”. Myślę, ze w tym wypadku opis z książki mówi wszystko. Drugim polecanym kryminałem/powieścią obyczajową jest SKRZYWIONA LITERA opowiadająca o skandalu, który wydarzył się dwadzieścia lat wcześniej i znalazł swoje odzwierciedlenie w teraźniejszości, która przypomina o przeszłości. ZACZAROWANI zapowiada się na bardzo ciekawą powieść obyczajową. Opowiada historię Yorka, osoby skrywającej mroczne tajemnice, za które został skazany na karę śmierci. Dzień egzekucji został wyznaczony, jednak są osoby chcące wysłuchać jego historii i mu pomóc.

Powieść historyczna SREBRNE IMPERIUM to czwarty tom serii Zdobywca. Osoby zafascynowane historią Mongołów, powinny sięgnąć po tę pozycję. Sprawdź jak w przystępny sposób można opowiedzieć historię powstania jednego z najpotężniejszych imperiów w historii.