Aquaman – zapowiedź

Po Lidze Sprawiedliwości, nie mogłam doczekać się solowego filmu Aquamana. Ma on pewnego rodzaju wdzięk oraz poczucie humoru, którym przyciąga do siebie osoby.  Podwodny świat to prawdopodobnie nieustanne CGI, ale moment ukazania nam Atlantydy zaparł mi dech w piersi. Widok tych wszystkich roślin, zwierząt, budynków jest niesamowity.

Za reżyserie filmu jest odpowiedzialny James Wan, na postawie scenariusza Willa Bealla (Castle to jeden z mich ulubionych seriali). W głównych rolach zobaczymy: Jason Momoa (Arthur Curry/Aquaman), a w jego rodziców wcielą się Temuera Morrison (Thomas curry) oraz Nicole Kidman (Królowa Atlanna). Amber Heard w roli ukochanej Mery Aquamana wydaje się być idealna (duży plus za akceptowalny wygląd jej włosów, nie mamy wrażenia użycia tandetnej peruki czy taniej farby). Wśród reszty postaci znajdziemy: Willem Dafoe (Nuidis Vulko), Patrick Wilson (Orm), Yahya Abdul-Mateen II (Black Manta) oraz Dolph Lundgren (Król Nereus).

Aquaman – kiedy w kinie?

Aquaman, który jest legendą od ponad 70 lat, to Król Siedmiu Mórz. Misją, tego niechętnie sprawującego rządy na Atlantydzie władcy, jest ochrona całego świata. Miota się on jednak między światem ponad powierzchnią wód nieustannie pustoszącym morza, a mieszkańcami Atlantydy dążącymi do wszczęcia buntu.

Premiera światowa: 19 grudnia 2018

Premiera Polska : 21 grudnia 2018 roku

Aquaman 2