Deadpool 2 – czy jest tak samo dobry?

Deadpool 2 to film, na który naprawdę czekałam. Przede wszystkim stęskniłam się za humorem Wade’a oraz postaci pobocznych. Nie wiem, czy każdy miał takie szczęście, ale będąc na seansie czułam, że każdy lubi postać Deadpoola, wybór tej produkcji nie był przypadkowy i jest tam z pełną świadomością tego co może dziać się na ekranie. Czasem czujesz, że ktoś wokół Ciebie poszedł na seans, bo film miał być dobry, albo znajomi polecali czy wygrali bilety w konkursie. Tutaj natomiast jak była scena humorystyczna to śmiała się cała sala, a jak chwila myślenia czy skupienia to również wszyscy robili to jednocześnie.

Fabuła, a może jej brak…

Powiem tak… producenci zadbali byśmy przed seansem nie wiedzieli zbyt dużo. Sam opis filmu był bardzo hmmm… enigmatyczny (wstawić opis albo link do mojego postu jak była zapowiedź, ale chyba nie) tak samo jak zwiastuny. (obejrzeć i sprawdzić czy faktycznie tak jest). Oglądając trailery nie widziałam tak naprawdę o czym będzie film, ale czułam, że zabawa będzie przednia (w końcu to Deadpool 😊). W związku z czym sama nie chcę zdradzać fabuły, na wypadek, gdyby ktoś jeszcze nie oglądał.

Jedyne co powiem to, że film był bardzo zabawny mimo nawet poważnego problemu, którego dotyczył. Producentom udało się wpleść mnóstwo śmiechu i dobrych dowcipów. Idealnie została również dobrana muzyka, nie była tylko tłem, ale wręcz komponowała się ze scenami i czuło się ją całym sobą.

W filmie były odniesienia do popkultury: Star Wars, James Bond, Logan, Avengers czy Nagi Instynkt (ta scena jest fenomenalna!). Po obejrzeniu filmu jeden raz wyłapałam ich zaledwie kilka, a pewnie było ich więcej.

 

Marketing

Ktoś kto był odpowiedzialny za marketing powinien dostać Oscara! Te wszystkie filmiki promujące z Celion Dion, Davidem Beckhanem, Thanosem czy niewidzialnym były po prostu mistrzowskie. Poniżej wkleję Wam je byście wiedzieli o co chodzi 😀

Plotka głosi, że… gdzieś w Polsce, jakieś mamy poszły na ten film z dziećmi lat ok. 8-10. Wyczytały, iż Deadpool to film familijny (w teorii może być, ale z dość dużą dozą… dystansu), a mimo prób odradzenia tego seansu przez sprzedawcę biletów, nie posłuchały się go. Oczywiście w trakcie wyszły z sali i miały pretensje do pracowników kina czemu ktoś sprzedał im bilety :p

 

Film prawdopodobnie zostanie zapamiętany tylko przez fanów Marvela oraz komiksów; zwykły Kowalski nie będzie o nim pamiętał, ale to nie świadczy źle o niczym. Deadpool nawet jak na bohatera komiksowego ma specyficzne poczucie humoru, które w filmie zostało idealnie przedstawione. Jeśli ktoś dopiero zastanawia się czy zacząć przygodę z tym bohaterem, to moja odpowiedź brzmi: TAK! Pamiętajcie najpierw obejrzeć pierwszą część.

 

Ocena: 5/6

Nie wiem czy teraz, czy dopiero po kolejnych częściach, film zagości na mojej półce 😊 Będzie idealny na poprawę humoru bądź spotkanie z przyjaciółmi.

Deadpool 2

źródło: mat. prasowe

Po napisach

Gdy przeczytacie już kto był odpowiedzialny za muzykę, scenografie, catering, transport oraz księgowanie, ujrzycie sceny po napisach (które od kilku lat są zapowiedzią nowego filmu). Tutaj znajdziemy ich aż 4, jednakże samą zapowiedzą jest dopiero piosenka!

 

Spoiler - czytasz na własna odpowiedzialność

Postać Juggernaut/Molocha nie występowała chyba nigdy wcześniej w filmach kinowych (ew. tego po prostu nie pamiętam, chodź może w X-menach?). Jest on postacią, której ja osobiście trochę współczuję. Cieszę się bardzo, że miałam okazje w końcu, nawet przez chwilę zobaczyć go na dużym ekranie…

[collapse]