Jestem taka piękna – bądź pewna siebie!

Chyba nie ma osoby, która nie widziała by zwiastuna bądź plakatu do filmu „Jestem taka piękna”. Mamy tu do czynienia z tradycyjną komedią romantyczna, ze schematem jakich wiele, ale… film ma bardzo ważny przekaz, przedstawiony w przystępny i subtelny sposób. Widz wraz z tytułową Renee (może trochę wcześniej jednak) doznaje olśnienia i poznaje jedna z ważniejszych prawd w naszym życiu. Pewność siebie nie jest zależna od naszego wyglądu, a od naszego poczucia własnej wartości i tego jak samym się o sobie myśli! Przez cały film wyglądała tak samo, ubierała i czesała podobnie, a dopiero w pewnym momencie zaczęła zwracać uwagę innych ludzi bo wiedziała czego chce.

Jestem taka piękna

źródło: mat. prasowe/Kino Świat

Renee Bennett (Amy Schumer) każdego dnia boleśnie doświadcza, jak to jest być przeciętniaczką w Nowym Jorku – mieście faworyzującym pięknych i bogatych. Wszystko zmienia się, gdy na zajęciach fitness spada z rowerka treningowego, uderza się w głowę i traci przytomność. Kiedy odzyskuje świadomość i spogląda w lustro, wprost nie może uwierzyć. Jej nogi są szczupłe i opalone, włosy jedwabiste, a podbródek idealnie ukształtowany. Jednym słowem – jest zjawiskowo piękna! Problem w tym, że… tak naprawdę nic się nie zmieniło. Dla całego świata Renee nadal wygląda tak samo. Jednak bohaterka, przekonana o rzekomym cudzie, przechodzi totalną metamorfozę. Z szarej myszki staje się wyzwoloną i pewną siebie kobietą, której śmiałość i energia robią piorunujące wrażenie na wszystkich, począwszy od jej słodkiego chłopaka – Ethana (Rory Scovel), a skończywszy na atrakcyjnej szefowej – Avery Leclair (Michelle Williams). Z czasem Renee, która dzięki awansom śmiało pnie się w górę w firmie kosmetycznej, zaczyna spoglądać z wyższością na świat i innych ludzi. Czy to możliwe, żeby stając się „piękną”, dopuściła do głosu „brzydszą” część swojej osobowości?

Film jest dystrybuowany przez KINO ŚWIAT, które w najbliższych miesiącach ma jeszcze dla nas kilka ciekawych produkcji: Whitney czy Czego życzy sobie kobieta.