Książkowe zakupy #1

Książkowe zakupy #1

Książkowe zakupy z pewnością mogę zaliczyć do udanych!  Książki o tematyce słowiańskiej zostały zakupione w jednej z księgarni internetowych. Byłam bardzo ciekawa jak zostały one wydane. Dolny rząd to zakupy z targów książki w Warszawie. Nie trudno się domyśleć, że do ich nabycia przyczyniły się piękne okładki.

Książkowe zakupy #1

Bestiariusz Słowiański cz. 1 i cz. 2; autorzy: Paweł Zych, Witold Vargas

Studiując rodzime baśnie, podania i legendy, odnosimy nieodparte wrażenie, iż nasi przodkowie kochali niesamowite opowieści. Przez setki lat historii naszego kraju powstał olbrzymi, barwny i ludny świat polskich wierzeń ludowych.” Taki opis przeczytamy na stronie wydawnictwa. Po obu książkach oczekuje ciekawie opisanych stworzeń/potworów (takich, które przekazywali sobie nasi przodkowie) oraz pięknej oprawy wizualnej.

Drzewo: Mity słowiańskie i inne opowieści; autor: Łukasz Wierzbicki

Jak stara jest opowieść o Drzewie? Nie wiemy. Przekazywana z pokolenia na pokolenie żyła przez stulecia, lecz nigdy jej nie spisano. W końcu, niczym klejnot wrzucony do bezdennej studni, popadła w zapomnienie. Jednak strzępy opowieści przetrwały. Tak jak po uczcie zostają rozrzucone pod stołem okruchy. Zebrałem je i zapragnąłem opowiedzieć o Drzewie… jak nikt wcześniej.” Jestem bardzo ciekawa jaką formę przyjęły owe opowieści oraz jak rzetelnie zostaną nam przekazane J Książka również jest ilustrowana, co z pewnością umili mi jej czytanie.

Szóstka Wron i Królestwo Kanciarzy; autor: Leigh Bardugo

„Sześcioro niebezpiecznych wyrzutków.
Jeden niewykonalny skok.”

Pierwsze dwa zdania a już potrafią zaciekawić. Szóstka Wron w pewnym momencie była tytułem niedostępnym w sklepach i księgarniach. Z tego powodu ludzie sprzedawali ją za wyższą cenę niż okładkowa. W internecie znajdziemy informację, że jest to istny majstersztyk, książka ciekawa, interesująca od pierwszej do ostatniej kartki.  Gdy znalazłam się na stoisku wydawnictwa Mag i ją zobaczyłam, wiedziałam że będzie moja (wraz z drugą częścią Królestwo Kanciarzy) – dodatkowo był na nie rabat! Mam nadzieję, że książka nie zawiedzie moich oczekiwań – stworzenie powieści z szóstką głównych bohaterów i kreacji dla każdego z nich jest bardzo trudne. Wizualnie książki Leigh’a Bardugo są niesamowite.

Wielka księga legend Warszawy; autor: Anna Wilczyńska

Zbiór 25 legend zawiera nie tylko znane wszystkim warszawiakom podania o Syrence, Bazyliszku, Złotej Kaczce czy Warsie i Sawie, ale także wiele autorskich opowieści, w których tkwi pewnie ziarno prawdy. Lecz jak to z legendami bywa – nie wiadomo do końca, co wydarzyło się naprawdę, a co zrodziło się w wyobraźni ludzi przekazujących sobie niestworzone historie.” Przeglądając spis treści znajdziemy tam legendy popularne, ale również takie, które są znacznie mniej rozpowszechnione. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tych legend dowiem się czegoś ciekawego, czego jeszcze nie wiedziałam.

 

Książkowe zakupy #1 uważam za w pełni udane. Każda z książek ma piękną oprawę wizualną, każda została kupiona ze zniżką i z pełną świadomością 🙂