Książkowe zapowiedzi maja 2018

Minęły już 4 miesiące 2018 roku, a wydawnictwa nie dają nam ani chwili wytchnienia w czytaniu ciekawych powieści, opowiadań czy poradników. W końcu premier jest więcej niż dni miesiąca i fizycznie nie jesteśmy wstanie przeczytać każdej nowej pozycji. Przejrzałam zapowiedzi różnych wydawnictw i wybrałam te książki, które najbardziej wzbudziły moje zainteresowanie. Oczywiście to moja subiektywna ocena, początkowo chciałam zawrzeć 25 pozycji; ale kiedy się zorientowałam ile tego jest, zmuszona byłam skrócić swoją listę. Tym sposobem zamiast 5 pozycji romantycznych mamy 2.

Kelly Barnhill – Dziewczynka, która wypiła księżyc

Wydawnictwo Literackie

Premiera: 09-05-2018

Od wieków mieszkańcy Protektoratu wierzą, że pobliski las zamieszkuje okrutna wiedźma, której gniew obłaskawić może tylko najmłodszy mieszkaniec osady złożony w ofierze złej czarownicy. Co roku pozostawiają więc w lesie niemowlę, licząc na to, że danina z niewinnego życia powstrzyma wiedźmę przed terroryzowaniem ich miasta.(…)

Książka zachwyciła mnie swoją przepiękną okładką oraz historią. Sprawdzimy jak wiele zła potrafi sprawić wiara w zabobony oraz walka z nimi; zamiast zrozumienia i wiary w ludzi, Mimo, że książka została napisana dla dzieci, to z pewnością każdy dorosły znajdzie w niej coś dla siebie.

Sławomir Leśniewski – Drapieżny ród Piastów

Wydawnictwo Literackie

Premiera: 23-05-2018

Pobożni władcy czy żądni krwi zbrodniarze?
Łagodne białogłowy czy podstępne uwodzicielki?
Nowa książka Sławomira Leśniewskiego o średniowiecznych polskich władcach
Do niedawna wydawało się, że o pierwszych władcach Polski wiadomo wszystko. Tymczasem najnowsze odkrycia naukowe pokazują, że im więcej o Piastach wiemy, tym więcej pojawia się nowych pytań i tajemnic do odkrycia. Z fenomenem rodu Piastów w swej najnowszej książce postanowił zmierzyć się popularyzator historii Sławomir Leśniewski.(…)

Ze wszystkich lekcji historii najbardziej interesowała mnie historia rodu Piastów, ale nie tylko od strony podbojów a prywatnych historii. Sprawdźmy kto z kim miał romans, do kogo czuł słabość a z kim spiskował.

Anna Szczęsna – Trzykrotka

Wydawnictwo Kobiece

Premiera: 25-05-2018

Zabawna i lekka historia o perypetiach trzech przyjaciółek, które postanawiają zawalczyć o swoje szczęście

Myślę, że to jedno zdanie w pełni opisuje moje oczekiwania względem książki. Lekka, przyjemna i pozytywna powieść napisana przez polkę. Poznamy tutaj trzy przyjaciółka, które są od siebie zupełnie różne i posiadają inne problemy. Zobaczymy jak sobie poradzą z ich rozwiązaniem.

 

 

Michelle Paver – Przepaść

Wydawnictwo Czwarta Strona

Premiera: 23-05-2018

Himalaje, rok 1935.
Kanczendzonga. Mityczna góra, trzeci co do wielkości szczyt na Ziemi. Jej lawiny są zabójcze, a rozrzedzone powietrze i ekstremalne wysokości wywołują zaburzenia, które mogą doprowadzić do obłędu.
Pięciu Anglików wyrusza z Dardżyling, pragnąc zdobyć święty szczyt. Ich odwaga i upór nie zachwieją się, aż do czasu… Góra nie jest ich jedynym przeciwnikiem – jeszcze jedno, koszmarne niebezpieczeństwo czai się w przepaści…

Nie czytałam zbyt wielu książek opowiadających o zdobywaniu szczytów, ale zawsze mnie gdzieś do nich ciągnęło. Historii i legend, które krążą wokół tego wejścia absolutnie nie znam, ale z chęcią nadrobię ten błąd.

Natalia Sońska – Cała przyjemność po mojej stronie

Wydawnictwo Czwarta strona

Premiera: 23-05-2018

W cukierni „Słodka” już od progu pachnie wanilią i sernikiem. Jagoda piecze i ozdabia słodkości, wkładając w to całe serce. Regularnie do „Słodkiej” zagląda Tomasz – czy to zasługa pysznego sernika, czy zamkniętemu w sobie wdowcowi wpadła w oko autorka jego wyjątkowej receptury? Jagoda zaczyna dostrzegać, że łączy ją z sympatycznym Tomkiem podobne poczucie humoru, a tematów do rozmów nigdy nie brakuje. Czy dzięki pogawędkom przy ciastku kobieta przestanie myśleć o czekającym ją rozwodzie i otworzy się na nowe uczucie? Jak zaufać kolejnemu mężczyźnie, gdy jeszcze nie ostygły wspomnienia zdrad męża?

“Cała przyjemność po mojej stronie” wydaje mi się być książka idealna na ciepłe i letnie wieczory spędzone na tarasie z kieliszkiem dobrego wina. Romantyczna historia o miłości, która daje nadzieje na lepsze jutro.

Veronica Roth – Spętani przeznaczeniem

Wydawnictwo Jaguar

Premiera: 23-05-2018

Ona – zabija dotykiem, on –  jako jedyny jest na ten dotyk odporny.
Spętani przeznaczeniem to pełna niezwykłych wyobrażeń historia
o nadziei, walce i miłości, rozgrywana  w kosmicznym uniwersum.

Pierwsza część odniosła prawdziwy sukces, w końcu powieść młodzieżowa/new adult, dwa zwaśnione rody i wielka miłość – przecież to przepis na sukces! Premiera “Spętani przeznaczeniem” to najlepszy moment bym zapoznała się od razu z dwoma tomami 🙂

W.Bruce Cameron – Był sobie szczeniak

Wydawnictwo Kobiece

Premiera: 23-05-2018

Ellie to bardzo mądra suczka, z bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Od szczeniaka była trenowana na psa ratownika i potrafi teraz odszukać zagubione w lesie dziecko albo wskazać zasypanego przez gruzy człowieka. Ta psina ma nosa! Znajduje ludzi. Ratuje ich. To jej misja.
Jednak Ellie ma też bardzo ważne zadanie w domu. Jej opiekunowie — Jakob, który stracił żonę i bardzo samotna Maya — również są zagubieni. Jednak w zupełnie inny sposób niż ktoś, kto chciał sprawdzić, co jest po drugiej stronie placu zabaw. Teraz Ellie musi wykorzystać wszystkie swoje sztuczki, aby dotrzeć do swoich opiekunów i ich uratować.

Na okładce jej cudowny szczeniak – Ellie, który przykuwa wzrok każdego miłośnika psów. W normalnym życiu każdy pies ma jakąś misję do wykonania, w końcu nie wiemy co robią gdy my wychodzimy do szkoły czy pracy. Tutaj poznajemy Ellie, która była szkolona na psa ratownika, a jej celem jest ratowanie ludzkiego życia. Czy poradzi sobie z własną rodziną?

Libby Jackson – Kosmiczne dziewczyny

Wydawnictwo Kobiecie

Premiera: 23-05-2018

Neil Armstrong, który wypowiedział słynne zdanie o „małym kroku dla człowieka” nigdy nie wylądowałby na Księżycu, gdyby nie pomoc kobiet. Kobiety na całym świecie – astronautki, matematyczki, inżynierowie, fizyczki, pilotki – wciąż przesuwają granice, do których dociera ludzkość i pomagają zrozumieć Wszechświat oraz miejsce, jakie zajmuje w nim człowiek.

“Kosmicznie dziewczyny” to historie 50 silnych kobiet, które przyczyniły się do rozwoju ludzkości; a raczej poznawaniu całego Wszechświata. Wszystko osiągnęły poprzez ciężką i wytężoną pracę.

 

Mamy tutaj romanse, fantasy, dokumentalne, młodzieżowe/new adult, a nawet powieści dla dzieci. Wybór jest naprawdę szeroki – nie tylko spośród moich propozycji premier, ale tych które proponują nam wydawnictwa.

Wpadło Wam coś w oko? A może macie własne propozycje? Nie czekaj tylko podziel się z nami 🙂