Książkowe zapowiedzi sierpień 2018

Każdy miesiąc roku ma wyjątkowe premiery książkowe czy komiksowe. Przeglądając zapowiedzi wydawnicze moją uwagę zwróciły 4 pozycje (tyle samo co filmów, przypadek?) – nie umieszczam tutaj komiksów które nie są 1 tomem serii (inaczej doszłoby kilka pozycji więcej).

Erick Pol – Immersja

Wydawnictwo Uroboros

Premiera: 01-08-2018

Czy ludzki umysł jest w stanie bezbłędnie odróżnić rzeczywistość od fikcji?
Niedaleka przyszłość, czas sztucznych inteligencji. Ben, pracownik instytutu badawczego, bierze udział w eksperymencie naukowym, dzięki któremu jego umysł wkroczy w świat Fajstos, 1627 lat p. n. e. System AIAM, do którego zostały wprowadzone dane archeologiczne, tworzy świat, jaki istniał wiele lat temu na Krecie. Dla Bena ma to być niczym udział w doskonałej grze komputerowej, w której będzie mógł badać przeszłość wszystkimi zmysłami, a zdarzenia będą się toczyć w interakcji wirtualnego świata z nim jako uczestnikiem gry.
Tymczasem do gry wkraczają kolejni uczestnicy: wybitna sportsmenka Arnike, zaproszona przez instytut, wysłannik wojska John, agentka Kiri Nakai oraz wirtualni turyści, wśród których jest Luigi Badson, jeden z najbardziej wpływowych ludzi na świecie, wcześniej hierarcha, później likwidator majątku kościelnego.
Idylliczny, wydawałoby się, świat rozsypuje się jak domek z kart, gdy wybucha wulkan na wyspie Thera (obecnie Santoryn). Dotychczasowe zasady, którymi kierowała się społeczność, zaczynają tracić swą moc, a do głosu dochodzą przemoc oraz strach…

Opis książki jest bardzo ciekawy i intrygujący. Tematyka nie jest nawet dość odległa od tego co obecnie technologia wraz z dotychczasowymi badaniami są wstanie zrobić. Przecież już teraz powstają gry, gdzie prawie ze przenosimy się w obcy świat, a osoby czasem zapominają o tym.

Sillars-Powell Tessa – Super Squishies, Slime i Putty

Wydawnictwo KE Liber

Premiera: 01-08-2018

“Masa prostych przepisów na SUPER SQUISHIES, SLIME I PUTTY! Teraz zrobisz je samodzielnie! Zaskocz przyjaciół magnetycznym SLIMEM, rozbaw ich prykającym PUTTY i poczęstuj hamburgerowym SQUISHY!(…)”

Ta książka zwróciła moją uwagę ze względu na DIY. Mamy tutaj wiele przepisów na masy oraz ich wykorzystanie z przepisami na hamburgera, serduszko, owoce, uśmiech… Idealna dla osób, które uwielbiają spędzać czas kreatywnie bądź szukają kreatywnego zajęcia z dziećmi.

 

 

Lucky Luke. Daltonowie na kuracjiRené Goscinny – Lucky Luke. Daltonowie na kuracji

Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o.o.

Premiera: 01-08-2018

Tego jeszcze nie było! Daltonowie – najbardziej zatwardziali przestępcy na Dzikim Zachodzie – uczestniczą w seansach psychoanalizy. Profesor Otto von Himbeergeist, psychiatra z Niemiec, uważa, że może ich wyleczyć z odruchu okradania każdego napotkanego banku. Lucky Luke nie wierzy w cuda nowoczesnej medycyny, dlatego postanawia zostać aniołem stróżem czterech opryszków. Czy naukowe metody mają szanse w starciu z najgorszymi bandytami Dzikiego Zachodu?

Kiedyś jak była kreskówka „Lucky Luke” uwielbiałam ją oglądać 🙂 Miło powrócić do tych czasów w komiksach, kiedy Lucky Luke zostaje stróżem 4 braci-złodziejaszków.  Ciekawe tylko czy staną się praworządnymi obywatelami Dzikiego Zachodu.

Stephanie Milton – Minecraft. Rocznik 2019

Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o.o.

Premiera: 22-08-2018

Nowy Rocznik 2019 Minecrafta jest kompatybilny z większą liczbą platform i umożliwia więcej sposobów grania, z większą liczbą graczy niż kiedykolwiek. Nasza fantastyczna społeczność stale rośnie i jest coraz aktywniejsza. Zadziwiają nas wasze fantazyjne budowle i pomysłowe minigry, które tu zostały przedstawione. Ponadto przedstawione tu podwodne biomy, które pełne są wielobarwnych korali i ryb, sprawiły, że życie w wioskach stało się bardziej ekscytujące i niebezpieczne.

Ja osobiście nie grałam nigdy w Mincrafta, nie porwała mnie po prostu ta gra. Wiem jednak, że posiada ona rzeszę fanów, dlatego zamieszczam ją w moich zapowiedziach 🙂