TOP10 prezentów na urodziny Harry’ego Pottera

31 lipca 1980 roku, czyli dokładnie 36 lat temu urodził się Harry Potter. Oczywiście wszyscy wiemy, że jest to postać fikcyjna, jednakże seria o jego losach i całym magicznym świecie zawładnęła sercami wielu ludzi; nie tylko młodych. Myślimy, że jest to odpowiedni powód do świętowania jego urodzin!!! W związku z tym wybrałam dla Was nasze TOP10 prezentów – gadżetów filmowych. Kierowałam się praktycznością życiową bądź filmową oraz pięknem niektórych przedmiotów.

Atrybut czarodzieja…

Każdy wie, że czarodziej bez różdżki to praktycznie jak człowiek bez ręki. Oni potrzebują jej do rzucania zaklęć, ułatwiania sobie codziennych obowiązków domowych i bycia po prostu czarodziejem. Stąd też pierwszym naszym przedmiotem jest oczywiście … różdżka. Kim byłby każdy czarodziej bez swojego przedmiotu użytku codziennego? Czarodziejem funkcjonującym jak każdy mugol, ech…. Życie potrafi być czasem ciężkie i okrutne. Jeśli chcecie jednak by do Waszego życia wkradło się trochę magii i jednocześnie pragniecie zadziwić swoją czarodziejską mocą przyjaciół to na Was czeka świecąca różdżka. Teraz wystarczy wypowiedzieć „Lumos”, a na końcu czarodziejskiej różdżki pojawi się światło. Dla osób chcących mieć jeszcze więcej zabawy z czarami i magią proponujemy Pilot do TV – różdżka. Dzięki niemu Twoim życiem zawładnie magia, a zmiana kanałów telewizyjnych nigdy już nie będzie przyziemna. Fanom jednej z potężniejszych czarownic, złej do szpiku kości, proponujemy przepiękną różdżkę z ekspozycją Bellatriks Lestrange. Czarny ekspozytor z małą maską i blaszką z jej imieniem i nazwiskiem zadowoli każdego fana tej postaci … i nie tylko. Osoby chcące mieć mniejszego rozmiaru różdżkę powinny zwrócić uwagę na świecący brelok do kluczy. Nie wiem jak reszta kobiet, ale ja niejednokrotnie szukam czegoś w dużej, ciemnej torbie. Teraz wystarczy wyjąć tylko klucze, rzucić podstawowe zaklęcie „Lumos” i wyjąć szukany przedmiot. Dodatkowo możecie patrzeć na zdziwienie ludzi wokół 😀

Obowiązkowe wyposażenie każdego czarodzieja

Kto wie czym pisali uczniowie oraz nauczyciele w filmach o Harrym’ Potterze? Oczywiście, że było to gęsie pióro do pisania i kałamarz z atramentem! Nie dość, ze posługiwali się wymierającym niestety „piórem” do pisania, to uczniowie wypracowania oddawali na pergaminie zamiast w zeszycie. Trzeba przyznać, że pod względem estetycznym wyglądało to znacznie lepie; no chyba, że ktoś zrobił dużego kleksa 😀

Każdy wie, że Hermiona Granger była najmądrzejszą czarownicą od czasów Roweny Ravenlaw. Była również sumienna i uczciwa. Nic więc dziwnego, że Ministerstwo Magii przyznało jej zmieniacz czasu. Dzięki niemu mogła cofnąć się kilka godzin w czasie by uczestniczyć we wszystkich lekcjach i posiąść całą tę wiedzę. My niestety nie mamy takiej mocy, ale możemy za to cieszyć nasze oko pozłacanym zmieniacz w przepięknej gablotce.

Codziennego użytku – nie mniej ważne…

Co to by były za prezenty gdybyśmy my, zwykli mugole nie mogli z nich skorzystać? Każdy z nich jest w miarę uniwersalny, ktoś mógłby się kłócić, ale znam zarówno kobiety jak i mężczyzn którzy posiadają dane przedmioty. Zacznijmy jednak od tego najmniej spornego.

Kubek latte-macchiato o pojemności 500ml. Czyż to nie jest gwiazdka z nieba? Kubek duży, ceramiczny, trwały i do tego z naszym ulubionym motywem! Wystarczy raz wstać od książki, komputera czy pracy, by później przez dłuższy czas cieszyć się ulubionym napojem.

Naszyjnik z wisiorkiem zloty znicz może okazać się idealnym prezentem szczególnie dla płci pięknej. Chcąc podarować taki upominek swojej dziewczynie, córce, mamie, żonie czy koleżance – niewątpliwie sprawisz jej wiele radości.

Trzecim w proponowanych produktów byłaby torba na ramię Gryffindor. Idealna aby wyjść na miasto i zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy. Równie praktyczna do szkoły, na studia czy do pracy. Notabene jeden z sugerowanych prezentów przez czasopismo „Twój Styl”. Prezent idealny zarówno dla chłopaka jak i dziewczyny. Praktyczny, funkcjonalny i przepełniony magią.

KONIEC ;(

Każda impreza i prezenty mają kiedyś swój koniec. Mam nadzieję, ze chodź przez chwilę poczuliście się szczęśliwsi oraz coś z moich pomysłów przypadło Wam do gustu. Z kolejnymi propozycjami wracam za rok!

Do zobaczenia 😀