Wyprawka szkolna młodego czarodzieja

Wyprawka szkolna młodego czarodzieja

Niedługo mamy 1 września; za niecałe dwa tygodnie dzieci wrócą z powrotem do szkoły bądź pójdą do niej po raz pierwszy 🙂 Każdy rodzic chciałby przygotować je jak najlepiej do kolejnego roku zdobywania nowej wiedzy. W tym celu niezbędna jest wyprawka szkolna. Wśród mugoli kupuje się książki, art. papiernicze i piśmiennicze, plecak, pudełko śniadaniowe czy nowy strój na wf i buty do szkoły. Czarodzieje również 1 września zaczynają rok szkolny. Jak sądzicie co zawiera wyprawka szkolna młodego czarodzieja? Czy jest taka sama jak mugolska?

Magiczny niezbędnik

Każdy młody czarodziej obowiązkowo musi posiadać m.in. różdżkę, kociołek, teleskop, miedzianą wagę i książki do nauki dla danego roku. Każdy z nich posiadało również pióro z kałamarzem do pisania na lekcjach oraz monety będące ich walutą w czarodziejskim świecie. Są jeszcze przedmioty, do których dostęp miały nieliczne osoby. Mowa tutaj o Mapie Huncwotów czy Zmieniaczu Czasu.

Zmieniacz czasu
Gęsie pióro i kałamarz
Kolekcja monet banku Gringotta
Mapa Huncwotów

Spakuj swoje książki

W części szkół dostępne są szafki dla uczniów by mniej potrzebne zeszyty czy książki mogli w niej zostawiać. Nie zmienia to jednak faktu, że torba czy plecak jest niezbędny. Jeśli Wasze dziecko czuje silną przynależność do Gryffindoru proponujemy im torbę na ramię z herbem domu lwa. Dla mniej zadeklarowanych osób bądź chcących reprezentować swoją szkołę mamy torbę z godłem Hogwartu. Alternatywą jest plecak Gryffindor. Nie zapomnijcie również wziąć do szkoły drugiego śniadania w metalowym kuferku! Idealny by nieść je w ręku 🙂

Torba na ramię Gryffindor
Torba na ramię Hogwart
Plecak Gryffindor
Kuferek Hogwart

Biżuteria ze świata Harry’ego Pottera

Każdy młody czy nawet starszy czarodziej bądź czarownica mają swoje ulubione przedmioty, miejsca czy zwierzęta. Bardzo łatwo wyrazić je za pomocą widocznych akcesoriów np. biżuterii. Przedmioty, na które każdy może sobie pozwolić to bransoletki w kolorystyce domu Gryffindor czy Slytherin. Proponujemy również wybranie naszyjnika z wisiorkiem czy kolczyków z odpowiadającym Waszym dzieciom motywem. Takich dodatków nie nosi się „od tak”, dlatego gdy jakiś młody uczeń ją nosi, nasz syn czy córka mają już punkt zaczepienia i dużo łatwiej będzie im nawiązać rozmowę, która może przerodzić się w długoletnią przyjaźń.

Bransoletka Slytherin
Bransoletka Gryffindor
Zawieszka Charm Zgredek
Naszyjnik z wisiorkiem: Pióro, Sowa Hedwiga, Kociołek, Złoty Znicz
Kolczyki Kociołek

Kącik do nauki

Miejsce do nauki powinno być praktyczne, ale i zachęcające do nauki. Pozwól dziecku wybrać dodatki czy kolory by przebywanie w nim nie było karą. Z pewnością magiczne gadżety mogą w tym pomóc. Jeśli książki nie chcą stać prosto i ciągle się przekrzywiają, pomóc Wam może podpórka ze Zgredkiem. Jak kogoś zachęcić do czytania książek? Może zakładka do książek z domem, do którego latorośl przynależy będzie dobrym wyborem? Jeśli nie, to może zakładka z wizerunkiem jednego z trzech potężnych czarodziei i długopis do pisania w kształcie różdżki? Wieczorem pokój rozświetli nam lampka w kształcie herbu szkoły Hogwart, a wszelkie przypomnienia bądź zadania do wykonania dla dziecka przypnijcie na lodówkę magnesem Gryffindoru. Od najmłodszych lat powinniśmy uczyć dzieci zarządzania własnym budżetem. Po co chować pieniądze do skarpetki jak można je wrzucić do skarbonki przypominającej książkę?

Zakładki do książki 4 szt.
Długopis i zakładka: Albus Dumbledore, Harry Potter, Lord Voldemort
Zakładka do książki: Hogwart, Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff,Ravenclaw oraz zestaw 5 sztuk
Lampka 3D Hogwart
Podpórka/Podstawka do książek Zgredek
Skarbonka Hogwart 20cm
Magnes na lodówkę Gryffindor

Czas na zabawę

Drodzy rodzicie, pamiętacie jak chodziliście do szkoły i po lekcjach chcieliście trochę odpocząć i się pobawić? Wasze dzieci są takie same, nie zapominajcie o tym 🙂 Niech wrócą do domu, pouczą się trochę, odrobią lekcję, a później się bawią. Zawsze możecie wraz z nimi zagrać w karty (makao czy wojna) bądź układać puzzle. Prócz tego, ze ich umysł odpocznie od nauki to jeszcze miło spędzicie wspólnie czas rozmawiając o tym co się wydarzyło każdego dnia.

Karty do gry Hogwart
Puzzle 500 el. Mapa Hunwotów
Puzzle 500 el. Horkruksy
Puzzle 500 el. Magiczne Stworzenia
Puzzle 1000 el. Hogwart

Jak widać wyprawka szkolna młodego czarodzieja została poszerzona chociażby o rzeczy służące do zrelaksowania się po szkole 🙂 Mimo to, nadal zawiera torbę czy plecak do noszenia książek i zeszytów, pojemnik na śniadanie, długopisy czy lampkę do nauki. Wasze dzieci wolą mugolską czy czarodziejską wyprawkę?